4608X-102-470LF
4608X-102-470LF
Bourns
In Stock: 5,691
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4608X-102-470
Bourns
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608X102470
  • Part No:
    4608X-102-470
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    47 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C