4608X-102-181FLF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608X102181FLF
  • Part No:
    4608X-102-181FLF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    200
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    180 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C