4608X-102-121LF
4608X-102-121LF
Bourns
In Stock: 3,011
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4608X-102-121
Bourns
Res Thick Film NET 120 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608X102121
  • Part No:
    4608X-102-121
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C