4608X-101-514LF
Bourns
Res Thick Film NET 510K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608X101514LF
  • Part No:
    4608X-101-514LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    510 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C