- 4608X-101-331
Description
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4608X101331
Supplier:Bourns
Part No:4608X-101-331
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533210050
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Terminals:8
Power Rating:1 W
Power Rating per Resistor:0.2 (1/5) W
Resistance Value:330 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C