4608M-104-331/471L
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/470 Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C TERM Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608M104331471L
  • Part No:
    4608M-104-331/471L
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    12
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    330/470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C