4608M-104-331/471L
4608M-104-331/471L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4608M-104-331/471
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/470 Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C TERM Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608M104331471
  • Part No:
    4608M-104-331/471
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    12
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    330/470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C