- 4608H-AP4-101/101L
Description
Res Thick Film NET 100 Ohm/100 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C TERM Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4608HAP4101101L
Supplier:Bourns
Part No:4608H-AP4-101/101L
Case Size:N/R
Circuit Designator:TERM
Number of Resistors:12
Number of Terminals:8
Power Rating:1.6 W
Power Rating per Resistor:0.3 W
Resistance Value:100/100 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C