4608H-AP2-471LF
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4608HAP2471LF
  • Part No:
    4608H-AP2-471LF
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C