- 4608H-AP1-391LF
Description
Res Thick Film NET 390 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4608HAP1391LF
Supplier:Bourns
Part No:4608H-AP1-391LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:BUS
Number of Resistors:7
Number of Terminals:8
Power Rating:1.6 W
Power Rating per Resistor:0.3 W
Resistance Value:390 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C