4608H-102-331LF
4608H-102-331LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4608H-102-331
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608H102331
  • Part No:
    4608H-102-331
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Resistance Value:
    330 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C