4608H-102-152LF
4608H-102-152LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4608H-102-152
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608H102152
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4608H-102-152
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C