4608H-102-151
Bourns
Res Thick Film NET 150 Ohm 1% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608H102151
  • Part No:
    4608H-102-151
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C