4607X-AP1-561LF
Bourns
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 0.88W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4607XAP1561LF
  • Part No:
    4607X-AP1-561LF
  • Power Rating:
    0.88 W
  • Resistance Value:
    560 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C