4607X-AP1-302LF
Bourns
Res Thick Film NET 3K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4607XAP1302LF
  • Part No:
    4607X-AP1-302LF
  • RoHS:
    Yes
  • Power Rating:
    0.88 W
  • Resistance Value:
    3 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C