4607X-101-562LF
4607X-101-562LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4607X-101-562
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4607X101562
  • Part No:
    4607X-101-562
  • RoHS:
    No
  • Power Rating:
    0.88 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C