4607X-101-182LF
4607X-101-182LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4607X-101-182
Bourns
Res Thick Film NET 1.8K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4607X101182
  • Part No:
    4607X-101-182
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Power Rating:
    0.88 W
  • Resistance Value:
    1.8 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C