4607X-101-122LF
4607X-101-122LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4607X-101-122
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4607X101122
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4607X-101-122
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    6
  • Number of Terminals:
    7
  • Power Rating:
    0.88 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C