4607M-AP1-151LF
Bourns
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.05W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: 4607MAP1151LF
  • Part No:
    4607M-AP1-151LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    6
  • Number of Terminals:
    7
  • Power Rating:
    1.05 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C