4606X-AP2-752LF
Bourns
Res Thick Film NET 7.5K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP2752LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4606X-AP2-752LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    3
  • Number of Terminals:
    6
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    7.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C