4606X-AP2-683LF
Bourns
Res Thick Film NET 68K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP2683LF
  • Part No:
    4606X-AP2-683LF
    CN
    1
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    68 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C