4606X-AP2-682LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
AMMO Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP2682LF
  • Part No:
    4606X-AP2-682LF
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    6.8 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C