4606X-AP2-473LF
4606X-AP2-473LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606X-AP2-473
Bourns
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606XAP2473
  • Part No:
    4606X-AP2-473
  • RoHS:
    No
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C