4606X-104-302/622L
4606X-104-302/622L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606X-104-302/622
Bourns
Res Thick Film NET 3K Ohm/6.2K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C TERM Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606X104302622
  • Part No:
    4606X-104-302/622
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    8
  • Resistance Value:
    3/6.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C