4606X-104-221/331L
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm/330 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C TERM Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606X104221331L
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4606X-104-221/331L
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    8
  • Resistance Value:
    220/330 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C