4606X-102-154LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606X102154LF
  • Part No:
    4606X-102-154LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    150 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Termination Style:
    Pin
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 350
Ships today, if you order in Buy all 350 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000