4606X-102-121LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606X102121LF
  • Part No:
    4606X-102-121LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C