4606X-102-120LF
Bourns
Res Thick Film NET 12 Ohm 1 Ohm 0.75W(3/4W) ±250ppm/°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606X102120LF
  • Part No:
    4606X-102-120LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    12 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C