4606X-101-681LF
4606X-101-681LF
Bourns
In Stock: 3,500
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606X-101-681
Bourns
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606X101681
  • Part No:
    4606X-101-681
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    680 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C