4606X-101-514LF
4606X-101-514LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606X-101-514
Bourns
Res Thick Film NET 510K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606X101514
  • Part No:
    4606X-101-514
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    510 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C