4606M-102-222LF
Bourns
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4606M102222LF
  • Part No:
    4606M-102-222LF
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    3
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C