4606M-101-471LF
4606M-101-471LF
Bourns
In Stock: 10,000
Minimum Order: 971
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606M-101-471
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606M101471
  • Part No:
    4606M-101-471
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C