4606M-101-334LF
Bourns
Res Thick Film NET 330K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4606M101334LF
  • Part No:
    4606M-101-334LF
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    330 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C