4606M-101-103LF
4606M-101-103LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4606M-101-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 0.9W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4606M101103
  • Part No:
    4606M-101-103
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    0.9 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C