4605X-AP1-560LF
Bourns
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 0.63W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4605XAP1560LF
  • Part No:
    4605X-AP1-560LF
  • RoHS:
    Yes
  • Power Rating:
    0.63 W
  • Resistance Value:
    56 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C