4605X-AP1-391LF
Bourns
Res Thick Film NET 390 Ohm 2% 0.63W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605XAP1391LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4605X-AP1-391LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    5
  • Power Rating:
    0.63 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    390 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C