4605X-AP1-152LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 0.63W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
AMMO Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605XAP1152LF
  • Part No:
    4605X-AP1-152LF
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    0.63 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C