4605X-101-303LF
Bourns
Res Thick Film NET 30K Ohm 2% 0.63W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605X101303LF
  • Part No:
    4605X-101-303LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    0.63 W
  • Resistance Value:
    30 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C