4605X-101-272LF
4605X-101-272LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4605X-101-272
Bourns
Res Thick Film NET 2.7K Ohm 2% 0.63W ±100ppm/°C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605X101272
  • Part No:
    4605X-101-272
  • RoHS:
    No
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    0.63 W
  • Resistance Value:
    2.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C