4605X-101-223LF
4605X-101-223LF
Bourns
In Stock: 7,000
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4605X-101-223
Bourns
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 0.63W ±100ppm/°C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605X101223
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4605X-101-223
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    5
  • Power Rating:
    0.63 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    22 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C