4605X-101-183LF
Bourns
Res Thick Film NET 18K Ohm 2% 0.63W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605X101183LF
  • Part No:
    4605X-101-183LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    0.63 W
  • Resistance Value:
    18 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C