4605M-AP1-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605MAP1103LF
  • Part No:
    4605M-AP1-103LF
    CN
    1
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C