4605M-101-471LF
4605M-101-471LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4605M-101-471
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605M101471
  • Part No:
    4605M-101-471
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C