- 4605H-AP1-471LF
Description
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4605HAP1471LF
Supplier:Bourns
Part No:4605H-AP1-471LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Terminals:5
Power Rating:1 W
Power Rating per Resistor:0.3 W
Resistance Value:470 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C