4605H-101-562FLF
4605H-101-562FLF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4605H-101-562F
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4605H101562F
  • Part No:
    4605H-101-562F
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C