4604X-102-330LF
4604X-102-330LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4604X-102-330
Bourns
Res Thick Film NET 33 Ohm 1 Ohm 0.5W(1/2W) ±250ppm/°C ISOL Conformal Coated 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4604X102330
  • Part No:
    4604X-102-330
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    33 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C