4604X-102-100LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
Description +
Search Keywords: 4604X102100LF
  • Part No:
    4604X-102-100LF
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C