4604X-101-562LF
4604X-101-562LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4604X-101-562
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C BUS Conformal 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4604X101562
  • Part No:
    4604X-101-562
  • RoHS:
    No
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C