4604X-101-471LF
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.5W(1/2W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4604X101471LF
  • Part No:
    4604X-101-471LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C