4604X-101-122LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 0.5W(1/2W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 4-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4604X101122LF
  • Part No:
    4604X-101-122LF
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    3
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C